Uus sündmuspaik – ajalooline linnalähirongide paviljon

Alates 2017. aasta talvehooajast on Balti jaama linnalähirongide ootepaviljon avatud kasutamiseks sündmuspaigana: siin on võimalik korraldada firmapidu, tooteesitlus, kontsert, pulm või muu eriüritus.

Sündmuspaigaks on ajalooline Balti jaama linnalähedaste rongide reisijate ootepaviljon, mis ehitati 1965. aastal. Avaras, ülalt kaarakendega valgustatud paviljonis olid algselt istekohad ja piletikassad. 1997. aastal võeti paviljon arhitektuurimälestisena kaitse alla.

Suvel ootamatult suletud Balti jaama ootepaviljoni avariiremont on tänaseks lõppenud, ümberehituse käigus on taastatud ootepaviljoni algupärane seis. Korda on tehtud tehnilised kommunikatsioonid, majaesine terrass, kogu fassaad ja uhke betoonpõrand. Samuti on välja lõhutud 1990ndatel hoonesse ehitatud ajutine vahekorrus, mille tulemusena on taas avanenud kaunis kuplialune ruum. Kuna hoone lõplik kontseptsioon on veel selgitamisel ning enne selle paikapanekut ei saa remondiplaani lõplikult kinnitada, on hoone eeloleval talvel avatud ürituste korraldamiseks.

Tegu on eksklusiivse „loo, mida tahad“ stiilis sündmuspaigaga, mida hiljem samal kujul kasutada ei saa. Renditav pind on ruudukujulise põrandaplaaniga, koosnedes kuplialusest u 300 m2 laekõrgusega 7 m, millele lisandub u 300 m2 pinda laekõrgusega 3,5 m. Olemas on lukustatavad abiruumid ja garderoobi pind. Hoones on olemas küte, üldvalgustus ja tualettruumid ning elektrivool. Balti jaama ümbruses on olemas parkimisvõimalused ning hoone on mugavalt ligipääsetav nii jala kui ka ühistranspordiga.

Balti jaama võimaluste kohta annab lisainfot Andre Poopuu, andre.poopuu@go.ee ja +372 50 39 696.