Tiina Talumees esitleb Balti jaamas uut sügistalvist kollektsiooni

22. novembril esitleb Tiina Talumees Balti Jaama ajaloolises ootesaalis uut luksuslikku autorikollektsiooni DECO.
Algavaks pidulike sündmuste hooajaks valminud unikaalsed käsitöökleidid ühendavad modernse glamuuri, tekstuuride ja kihtide geomeetria, luksuslikud materjalid ning Tiina Talumehe loomingule omase kaunilt naiselikkust rõhutava joone. Inspiratsiooniks on 1920-30ndate hõnguline Art Deco stiil.

„Kollektsiooni ettevalmistades inspireeris mind Art Deco ajastu, mis eriti sisekujunduses on oma vormide mänguga ühendatud luksuslikkusega üks minu lemmikajastuid. Mõtlesin eelkõige oma loomingu tulevastele kandjatele  – edukatele naistele, kelle jaoks unikaalne disainrõivas on pidulikel sündmustel omamoodi visiitkaardiks,“ rääkis Tiina Talumees, kelle kaunis autorikollektsioonis peegeldub äratuntavalt ka tema enda alati naiselikult väljapeetud stiil.

Kollektsiooni õhtukleitidest õhkub hoolikalt viimistletud Art Deco vormipoeesiat, mis väljendub nii filigraansetes pärltikandites, kleite ehtivates laserlõikelistes abstraktsetes loodusmotiivides kui ka kunstniku pintslitõmbeid meenutavates detailides ja mustrites.

Foto: Tiina Talumees Moestuudio
Foto: Tiina Talumees Moestuudio

Värvigammas kohtame öömusta, helkivat hõbedat, talveõhtute sinavat valget ja trendikat beeži. Voogav plisseer, õhkõrn pits, luksuslik tüll ja trendikas jacquard koos pärlite kuma ja litrite helgiga muudavad iga käsitööna valminud unikaalse kleidi niisama kordumatuks kui selle kandja.

Vaatemängulisel moeetendusel aitavad teoks saada peasponsor IIZI Kindlustusmaakler ja Go Group. Külalisi kostitavad karge Nordic Spirits Lab Gin ja värskendav Värska Vesi, uusi nahahooldustooteid tutvustab Mary Cohr. Kaunid meigid loob Max Factor toodetega meigikunstnik Katrin Sangla ning juuksed saavad soengusse Wella Professionals juukseekspertide Krista Adrati ning Ilona Varese käe all. Ürituse korraldab Stiilikanal.

Foto: Oliver Moosus
Fotod: Oliver Moosus

Pileteid moeetendusele saab osta Piletilevist ja Privileegist.

Tiina Talumees Moestuudio on Eesti üks tuntumaid ja tunnustatumaid kõrgmoodi viljelevaid moemaju, mis on valmistanud eritellimusel naisterõivaid nüüdseks juba ligi 20 aastat. Kollektsioonid valmivad kvaliteetsetest kangastest Eesti parimate õmblejate käe all. Tiina Talumees Moestuudios Rotermanni kvartalis saavad kliendid tutvuda ka valmiskollektsioonidega.