Soomusrong nr7 “Wabadus” Balti jaamas

Alates 1. septembrist on Balti jaamas Eesti Vabariigi ja Eesti Vabadussõja 100. aastapäeva tähistamiseks valminud soomusrong nr 7 “Wabadus”.

Eesti Vabariigi ja Eesti Vabadussõja 100. aastapäeva tähistamiseks valmis soomusrong nr 7 “Wabadus”. “Wabadus” liigub mööda Eestimaa raudteid kuni 2019. aasta lõpuni. Soomusrongis on Vabadussõda ning soomusronge tutvustav näitus. Rongi külastamine on tasuta; rongilt saab osta temaatilisi meeneid.

Soomusrong nr 7 “Wabadus” alustas oma ringreisi Eestis 4. jaanuaril Kehrast. Rohkem kui 30 peatuses on rongi külastanud üle 63 000 inimese. “Soomusrong sündis Eesti Sõjamuuseumi ja Riigikantselei EV100 koostöös. Me lootsime, et see rong aitab elustada ajalugu ja pakub huvi ka nooremale põlvkonnale, keda mõnikord ajaloo juurde keeruline tuua. Aga ausalt öeldes ei uskunud me , et soomusrong Wabadus kujuneb nii populaarseks. Wabadus on põnev, temaga sõidavad kaasa toredad giidid, lisaks Eestile on ta jõudnud teha tiiru Lätiski”, kommenteeris EV100 toimkonna ja Go Groupi nõukogu liige Tiit Pruuli.

Soomusrongi projektis on osalenud ka Edelaraudtee Infrastruktuur AS ja Go Rail.

Soomusrong on Balti jaamas 1. septembrist 27. septembrini ning avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18.00. Erandina on rong huvilistele avatud ka 2. ja 3. septembril! Soomusrongiga saab tutvuda nii üksi kui gruppides. Giidituur rongis kestab kuni 45 minutit, grupi suuruseks on kuni 25 inimest ja korraga saab rongis vastu võtta kaks gruppi. Aja broneerimiseks koolidele ja lasteaedadele on loodud registreerimisleht aasdressil https://bit.ly/2Nm6eL1.