Rohkem kui 100 IKEA jõulutuld paneb Tallinna Balti jaama särama

Tallinna Balti jaam ehiti enam kui 100 särava jõulutähega. IKEA algatatud projekti eesmärk on juhatada eestlased tulede saatel jõuludeks tagasi koju. Sarnane algatus toimub kõigis kolmes Balti riigis – Eestis, Lätis, Leedus.

“Külm talv on aeg, mil otsime soojust ja hubasust, mille paljud inimesed leiavad just enda kodudest, kus pered kohtuvad, rõõmustavad ja suhtlevad. Mõned meist on aga oma kodudest kaugel. Just seetõttu soovis IKEA anda oma panuse ning luua inimestele rongijaama erilise atmosfääri. Kojutuleku ja koosolemise, soojuse ja hubasuse otsimise hooajal tahame valgustada Eesti elanike koduteed. See on põhjus, miks tegime koostööd Eesti tähtsaima peavaksaliga Balti jaamaga ja valgustasime hoone aknad IKEA jõulutähtede tuledega,“ ütles IKEA Eesti juht Christian Schneider.

Skandinaaviamaades on populaarne traditsioon kodude aknaid jõulutuledega kaunistada, et need valgustaksid reisijate teed koju. IKEA soovib, et kõik Eesti inimesed saaksid nautida hubast tähevalgust aasta pimedamal ajal. Projekti peamiseks kaunistuseks on ikooniline IKEA toode – STRÅLA tähekujuline lamp. Need töötavad LED-pirnidega, mis tarbivad kuni 85% vähem energiat ja kestavad kuni 10 korda kauem kui traditsioonilised pirnid.

Selline projekt toimub kõigis Balti riikides korraga juba mitmendat korda. Möödunud aastal kaunistas IKEA Tallinna, Riia ja Vilniuse kesklinna elumajad samasugusel viisil, tuues kodudesse rohkem valgust. Tänavu valgustab see projekt koduteed veelgi rohkematele. Terve jõulueelse perioodi juhatavad ja inspireerivad säravad IKEA tähed inimesi Leedu kolme suurema linna bussijaamades, Lätis Riias ja Eestis Tallinna rongijaamas. Eestis valiti kaunistamiseks just Balti jaama hoone, millest käib läbi väga palju inimesi, kuna jaamast väljuvad nii lähi-, kaug- kui rahvusvahelised rongid.

1862. aastal Tallinnasse rajatud peavaksal ning tänasel kujul 1967. aastal ehitatud Balti jaama peahoone on paljudele pealinlastele ning Tallinna külastajatele linna tähtsaim keskpunkt, mille läheduses paikneb uuendatud turg, linna suurim transpordisõlm ning armastatud kultuuri- ja meelelahutusasutused Telliskivis. Päevas läbib jaamahoonet ja selle ümbrust üle 30 000 inimese. 1997. aastal võeti lähirongide paviljon ka arhitektuurimälestisena kaitse alla.

„Pühadeootuses ja iseäranis nüüdsel kriisiajal vajame kõik enda ümber rohkelt soojust ning valgust, et rõõmsamalt uude aastasse vaadata. Seega paneme koostöös IKEA-ga särama meie pealinna olulisima sõlmpunkti, ajaloolise Balti jaama hoone. Päevas läbib Balti jaama kümneid tuhandeid inimesi ning pühadeajal veelgi enam, seega loodame kõigile neile luua tähesäraga palju rõõmu ja rahu,“ ütles Go Groupi ja Balti jaama kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov.

Ta lisas, et valgusinstallatsioon jääb perroonide poolseid aknaid ning Go Hotel Shnelli galeriid kaunistama kuni kolmekuningapäevani ning on vaadeldav nii vanalinna poolt kui rongiga Balti jaama saabujatele.