Maailma Pressifoto ehk World Press Photo 2018 näitus Balti jaama ootepaviljonis

Maailma Pressifoto Sihtasutus kuulutas aprillis Amsterdamis peetud auhinnatseremoonial välja 61. maailma pressifoto konkursi võitja, kuulutades aasta parimaks Venezuela fotograafi Ronald Schemidti pildi president Nicolás Maduro vastu protestinud noormehest, kes süttis meelevalduste käigus põlema. Esimest korda jõuab maailma parimate pressifotode näitus sel suvel ka Eestisse. 

Maailma pressifoto konkurss (World Press Photo Contest) tunnustab aasta parima pildi tiitliga fotograafi, kelle visuaalne loomingulisus ja oskused on aidanud tal jäädvustada foto, mis kujutab viimasel aastal aset leidnud suure ajakirjandusliku väärusega sündmust või teemat. See on hinnatuim pressifotograafia võistlus maailmas, kus tänavu osales 4548 fotograafi kokku 73 044 fotoga. Auhinnad määrati kaheksas teemakategoorias 42 fotograafile, kelle pilte on aasta jooksul võimalik vaadata 45 riigis ja 100 linnas.

Tänavu saab maailma pressifoto näitust esimest korda näha ka Tallinnas, et tähistada nii Eesti riigi 100. sünnipäeva. Näitus on eeloleval suvel avatud Balti jaama ootepaviljonis alates 20. juulist kuni 9. augustini. Eestis korraldavad näituse Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL), Overall Eesti ja Canon. Partneriteks on Eesti Meedia ja Go Travel.