Birgit Püve fotonäitus #kuidasmekestame

Balti jaama ootepaviljoni perroonide poolsetel vaateakendel on kuni 24. veebruarini üleval Birgit Püve fotonäitus #kuidasmekestame, mis uurib Vabariigi 101. aastapäeva lähenedes, kuidas kestame järgmised 100 aastat. 

Tunnustatud fotograaf Birgit Püve on pildile püüdnud Eesti inimesed ja paigad, millega illustreerida rahvastiku vähenemist, vananemist ning muutunud tööturgu ja selle vajadusi.

“Kindlasti on nukker avastada, et näiteks endisest koolimajast on nüüd saanud eakate hooldekodu. See on omamoodi kurb ja terav illustratsioon, sümbol tendentsidele, mis meid juba praegu ohustavad,” kirjeldab Püve emotsioone oma pildistamisretkedelt. “Ehkki elu keskustest eemal nõuab igapäevaselt tihti suuremat pingutust, on portreteeritud inimesed säilitanud eluterve hoiaku, avatuse ja armastuse Eesti vastu,” sõnas Püve.

#kuidasmekestame fotonäitus on sündinud koostöös Avatud Eesti Fondi, Eesti Koostöö Kogu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Eesti Tööandjate Keskliidu, Mainor ASi, TalTechi, Teenusmajanduse Koja, Vabaühenduste Liidu ja mitmete vabatahtlikega. Rohkem infot näituse kohta leiab #kuidasmekestame Facebooki lehelt ning algatuse kohta laiemalt www.kestame.rahvaalgatus.ee

Loe täpsemalt fotograafi ja näituse kohta siit