Balti jaam 150 – ootame lugusid ja fotosid!

Balti jaam saab järgmisel aastal 150-aastaseks. Väärika juubeli puhul valmib Tiit Pruulil raamat, mis on oma sisult kogumik ajaloost, pildimaterjalist ja erinevatest lugudest ja mälestustest.

Otto Rudolf von Knüpfferi projekteeritud ilus jaamahoone avati 24. oktoobril (uue kalendri järgi 5. novembril) 1870. Siia suundus Paldiskist alanud raudteeliin, mis jätkus Peterburi poole uue raudteeliinina. Balti jaam ehitati Balti raudtee (Paldiski–Tallinna–Peterburi raudteeliini) peajaamaks, sellest on pärit ka Balti jaama nimi. 150- aasta sees on toimunud palju, mis on raudteejaama ajalukku oma jälje jätnud.

Lisaks arhiivimaterjalidele soovime sellesse albumisse lisada ka põnevaid meenutusi jaamast, rongisõidust sinna, jaamaümbruse elust jne. Kellel on seoses Balti jaamaga midagi põnevat jutustada – olete väga oodatud oma lugusid meiega jagama! Lood tuleks saata aadressile info@baltijaam.ee

Väga teretulnud on ka igasugu erilised ja huvitavad fotod, mida palume tuua Balti jaama teisele korrusele Go Raili kassasse. Fotod võetakse raamatu tegijate poolt vastutavale hoiule, need skanneeritakse sisse ja tagastatakse hiljem omanikule. Seega on oluline, et fotodega tuleksid kaasa ka omaniku kontaktandmed.

Lugusid ja fotosid kogume kuni veebruari lõpuni 2020. Balti jaama 150. juubeliks valmiv raamat ilmub novembris 2020.

Lisainfo:
Marion Tupits
Go Group
turundusjuht
marion.tupits@go.ee